gundam na odaibie
Gundam RX-78-2 na Odaibie; zdjęcie: Luca Mascaro

Centra handlowe na Odaibie

O ile trudno powiedzieć, żeby centra handlowe były głównym celem podróży, to ze względu na to, że zbierają wiele usług w jednym miejscem, stanowią wygodny przystanek na naszej turystycznej trasie. Tutaj postaramy się Wam przybliżyć nieco profil trzech głównych centrów handlowych na tokijskiej Odaibie.

Diver City Tokyo

To chyba najbardziej rozpoznawalne centrum handlowe na Odaibie i choć znajduje się w nim ponad 150 sklepów, to nie one czynią je tak rozpoznawalnym. Do sławy Diver City Tokyo z pewnością przyczyniła się rzeczywistych (czyli takich jak w serii…) rozmiarów figura Gundama.

Figura Gundama strzeże tokijskiej Odaiby od prawie 10 lat – na 30-lecie serii postawiono tam statuę modelu RX-78-2, która znajdowała się tam do marca 2017 r. Jesienią tego samego roku przed Diver City Tokyo postawiono nową, większą figurę Gundama – niemal 20-metrową replikę RX-o Unicorn Gundam, który zadebiutował serii w  2010 roku w „Mobile Suit Gundam Unicorn”. Procesu składania figury nie można było ukryć przed fanami, którzy relacjonowali postępy na mediach społecznościowych.

Gundam Unicorn na Odaibie
Gundam Unicorn na Odaibie; źdjęcie: Alex Chen

Transformację kultowego robota obejrzeć możecie codziennie – poniżej przedstawiamy godziny, w których odbywa się inscenizacja 🙂

Inscenizacje w ciągu dniaInscenizacje wieczorne
Godziny: 11:00 / 13:00 / 15:00 / 17:0019:00 / 19:30 / 20:00 / 20:30 / 21:00 / 21:30

DECKS Tokyo Beach

DECKS Tokyo Beach
DECKS Tokyo Beach; zdjęcie: Dick Thomas Johnson

Motywem przewodnim tego centrum handlowego są statki. To centrum handlowe jest świetnym wyborem dla osób, które planują wyprawę z dziećmi. W Decks T0kyo Beach znajdują się m.in. park rozrywki JOYPOLIS, Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds, LEGOLAND Discovery Center, muzeum iluzji optycznych Tokyo Trick Art Museum i Muzeum Takoyaki.

Decks Tokyo Beach to także świetne miejsce, by zaopatrzyć się w lokalne pamiątki, czy po prostu zatrzymać się na obiad. Z okien centrum handlowego rozciąga się świetny widok na Tęczowy Most 🙂

Tokyo Trick Art Museum
Iluzja wzrokowa „Pokój Amesa” w Tokyo Trick Art Museum; źdjęcie: Ankur P
Park Rozrywki JOYPOLIS
Park Rozrywki JOYPOLIS; zdjęcie: DocChewbacca

Strony internetowe atrakcji centrum handlowego DECKS Tokyo Beach:

Venus Fort

Włoski renesans w samym środku Odaiby? Dlaczego nie? Może dla europejskiego turysty nie będzie to nic nadzwyczajnego, ale Venus Fort jest małą enklawą sztuki renesansu w samym środku Japonii. Możecie tam zajrzeć przy okazji przejażdżki diabelskim młynem Daikanransha, który znajduje się tuż obok.

Wnętrze przywodzi na myśl europejskie budowle, a jego sufity mają sprawiać wrażenie, że znajdujemy się na otwartej przestrzeni – to, co na zdjęciu można wziąć za prawdziwe niebo, w rzeczywistości jest obrazem, który zmienia barwę w zależności od pory dnia. Na jednym końcu galerii znajduje się fontanna z rzeźbami, nad którymi wznosi się sufit w kształcie kopuły. Na drugim końcu Venus Fort natkniecie się na front renesansowego kościoła, noszący nazwę Church Plaza.

Venus Fort fontanna
Venus Fountain w Venus Fort; zdjęcie: Guilhem Vellut
Venus Fort Odaiba
Venus Fort Odaiba; zdjęcie: Guilhem Velut